5.klass Jõhvi kirikus ja raamatukogus 21. aprill sekretar

Kolmapäeva, 19. aprilli hommikul olid Mäetaguse Põhikooli 5. klassi õpilased põnevil ja ootusärevad, sest ees ootas uus kogemus nende klassi ajaloos. Jõhvi õppekäigule sõideti liinibussiga ja plaanis oli külastada keskraamatukogu ning tutvuda Mihkli kiriku ajalooga.

Kiriku väravas ootas Reet Kaldur, kes oskas vastata kõikidele küsimustele ja juhtis seiklusrikast teekonda kiriku altarialusest keldrist kuni kellatornini. Põnevust pakkusid kirikus jutustatud legendid ja lood, mis räägivad seal erinevatel aegadel toimetanud inimeste seiklustest. Õpilastel oli palju küsimusi nii kiriku ehituse, arheoloogiliste leidude, kui ka rituaalide kohta. Kuulati kirikukellade helina kõla ja mõeldi ennast erinevatesse rollidesse.

Kõige meeldejäävamaid elamusi pakkusid õpilastele arheoloogilised esemed, altarialuse muuseumi käikudes ja kellatorni trepil seiklemine ning orelimängu harjutamine.

Teekond jätkus Jõhvi Keskraamatukokku, kus esimesel korrusel köitis pilku Sven Hõbemäe fotonäitus “Parem varblane peos kui tuvi katusel”. Õpilased mõistatasid, millise linnu pesa on pildil ja oli võimalik samastuda toitu ootavaks linnupojaks.

Veel ootas õpilasi keraamiliste kasside näitus “Kassi (jänese) aasta” ja  Arno Jundze raamatule „Krääbu Töllu Tsips“ Gita Treice joonistanud vahvad illustratsioonid. Sai tutvuda kummaliste tegelastega ja oli tähelepanuväärne, et pildid on joonistatud laastudele.

Õpilased taaskohtusid oma lemmikraamatutega ja leidsid ka uusi sõpru raamatute näol. Oli rõõm tõdeda, et õpilased laenutasid ka koju raamatuid.

Gerri Orgma viis läbi taaskasutuse töötoa ja õpilased said testida oma käelist osavust.  Harjutati punumist ja nii mõnigi õpilane valmistas endale, kui ka vanematele üllatuseks, punutud eseme.

Jõhvis veedetud päev on mitmekesine, pakkus mitmesuguseid elamusi ja kogemusi.

Aitäh Reedale ja Gerrile, kes Mäetaguse kooli õpilaste päeva rikastasid.

Jõhvis veedetud päev on mitmekesine, pakkus mitmesuguseid elamusi ja kogemusi.

Aitäh Reedale ja Gerrile, kes Mäetaguse kooli õpilaste päeva rikastasid.