INFO bussiga liiklejatele! 11. august sekretar

Alates 01.07.2022 on Ida-Viru maakonna bussiliinidel uued bussid, milledesse on paigaldatud kaasaegsed piletimüügisüsteemid.

Uus piletimüügisüsteem võimaldab bussireisijatel oma sõiduõigust registreerida bussi sisenedes validaatoris viipe sõidukaardiga.

Jätkuvalt on sõitmine Ida-Viru maakonnaliinidel 0 eurot ehk tasuta. Kuigi sõitmine on tasuta, siis reisijal peab sellegi poolest olema sõiduõigus, milleks on valideeritud sõidukaart või sõidukaardi puudumisel bussijuhilt saadud paberpilet.

Sõidukaart ei ole küll kohustuslik, kuid on keskkonnasäästlik, oluliselt kiirendab ning lihtsustab bussisõitu ja bussijuhtidel peale igat reisi busside põrandatelt vähem paberpileteid kokku korjata.

Paberpileti peab säilitama reisi lõpuni ja olema arusaadavalt loetav kontrolörile ettenäitamiseks.

Kui varasemast ajast on sõidukaart juba olemas, siis uut ei ole vaja soetada. Kõik Eestis müüdud sõidukaardid on ristkasutatavad ehk see tähendab seda, et näiteks Tallinnast, Tartust, Pärnust või mujalt soetatud sõidukaardiga saab meie maakonnaliinidel sõita ja vastupidi, meie maakonnas soetatud sõidukaardiga saab kõikides teistes piirkondades bussidega sõita.

Sõidukaart maksab 2 eurot ja see on ühekordne kulu.

Sõidukaarte saab osta kõikidest R-Kioskitest, suuremate kaubakeskuste infolettidest ja Omniva postkontoritest.

Sõidukaarte on võimalik osta ka täpse sularaha eest maakonnaliini bussijuhi käest.

Kui õpilane on soetanud sõidukaardi ja unustanud koju/kooli, siis bussiga saab ikka sõita ja sel juhul tuleb bussijuhilt selleks sõidukorraks küsida paberpilet.

MÄETAGUSE PÕHIKOOLI ÕPILASED SAAVAD BUSSIGA SÕITA REGISTREERIDES SÕIDU ÕPILASPILETIGA ja täiendavat sõidukaarti ostma ei pea!

Sõidukaart maksab 2 eurot ja see on ühekordne kulu.