Uudised

Kodutütarde laager 28. mai sekretar


Nädalavahetusel toimus Alutaguse maleva noorematele kodutütardele Avinurme õpperetk Muru lasketiirus, millest võtsid osa kõik Mäetaguse kaheksa kodutütart. Laagri eestvedajaks ja korraldajaks oli seekord Avinurme kodutütar Veronika, kes oli organiseerinud lastele esimeseks päevaks erinevad töötoad. Töötubades õpiti retkel vajaminevaid tarkusi, mida said siis tüdrukud juba järgmisel päeval metsas orienteerudes erinevates punktides ülesandeid lahendades näidata. Lahendamis- ülesanneteks olid nii teadmiste kontroll, kaardi tundmine, esmaabi osutamine, täpsuslaskmine ja muidugi naljapilte ka vahele. Laagripäeva lõpetasime seiklusraja läbimisega lasketiiru lähistel. Eraldi väljakutseks ja meeskonnatööks oli suure sõjaväetelgi püstitamine, mis oli meie jaoks esmakordne kogemus, samuti selle kütmine ja kokku panemine. Tüdrukud olid tublid ja said juhendamise teel kõigega hakkama. Juhendajana tänan nii kaasas olnud lapsi, nende vanemaid, kes andsid neile sellise võimaluse kogeda uusi asju kui ka korraldaja Veronikat.

Juhendaja Katrin

Nädalavahetusel toimus Alutaguse maleva noorematele kodutütardele Avinurme õpperetk Muru lasketiirus, millest võtsid osa kõik Mäetaguse kaheksa kodutütart. Laagri eestvedajaks ja korraldajaks oli seekord Avinurme kodutütar Veronika, kes oli organiseerinud lastele esimeseks päevaks erinevad töötoad. Töötubades õpiti retkel vajaminevaid tarkusi, mida said siis tüdrukud juba järgmisel päeval metsas orienteerudes erinevates punktides ülesandeid lahendades näidata. Lahendamis- ülesanneteks olid nii teadmiste kontroll, kaardi tundmine, esmaabi osutamine, täpsuslaskmine ja muidugi naljapilte ka vahele. Laagripäeva lõpetasime seiklusraja läbimisega lasketiiru lähistel. Eraldi väljakutseks ja meeskonnatööks oli suure sõjaväetelgi püstitamine, mis oli meie jaoks esmakordne kogemus, samuti selle kütmine ja kokku panemine. Tüdrukud olid tublid ja said juhendamise teel kõigega hakkama.

Juhendajana tänan nii kaasas olnud lapsi, nende vanemaid, kes andsid neile sellise võimaluse kogeda uusi asju kui ka korraldaja Veronikat.

Juhendaja Katrin