Laulupidu 14. august sekretar

Alutaguse lastekoori teekond laulupeole algas mõttega luua oma valla lastekoor. Ühine tahe on võimas energia! Oli palju harjutamist ja pingutamist, aga ka rõõmu edusammudest! Väga uhke tunne on öelda, et 25 000 laulja hulgas laulis ka Alutaguse lastekoor!

Laulupeo rongkäik on alati eriline ja emotsionaalne, nii ka seekord. Alutaguse valla peolised olid kaunid ja rõõmsad ning ehitud valla sümbolite ja värvidega. Enamusele meie noortest oli see esimene laulupeokogemus.

Püha on maa – see mõte kandis ja hoidis. Üheslaulmise vägi liitis kokku nii lauljad kui ka kuulajad. Seda tunnet ei oska sõnadega kirjeldada, seda saab südamega tunda. Usun, et see emotsioon jääb meiega ning saab ajas veel võimsamaks ja selgemaks.

Noorte endi poolt loodud laulude vahetekstid olid siirad ja ilusad.

Mari Kalkuni loodud vihmaloits „Sata - sata“ tõi peopäeval lauluväljakule müristava äikese ja paduvihma, kuid ei murdnud peo kulgu!

Oma mõtteid noorte laulupeost jagavad lastekoori lauljad.

Laulupidu algas närvi ja elevusega.Proovid olid väga väsitavad, kuid see oli seda väärt. 2. juulil olid emotsioonid laes.

Viimaks loodan ma, et saan jälle kunagi laulupeole minna ja seda elamust uuesti läbi elada.

Lucie-Marie Tamm

Laulupidu on alati olnud eestlaste jaoks tähtis üritus, sealhulgas ka mulle, seega oli au seal teist korda osaleda. Tänusõnad minu lauluõpetajatele, kes mind sinna aitasid! Koos minu laulukooriga olime me väga super tublid, et Laulupeole lõpuks jõudsime!

Laulupidu oli vahva ja organiseerimine oli 5+. Oli küll palju rahvast ja palju trügimist, aga see oli seda väärt. Rongkäik oli nii lõbus, et see läks väga kiiresti. Vihm ei kõigutanud mind, sest ma nautisin laulupidu. Kooriga oli väga tore koos aega veeta ja vabal ajal midagi huvitavat teha. Ühesõnaga oli jällegi üks vahva laulupidu, mis jääb elulõpuni meelde!

Roz Mariel Spiridonova

Mulle meeldis kõige rohkem see, kui ma sain inimestele plaksu teha ja kaks korda isegi politseile.

Lõbus oli see, kui ma oma sõbraga söömast tulime ja järsku padukat hakkas sadama. Me ootasime puu all, aga vähemaks ei jäänud, lõpuks lihtsalt jooksime telki.

Roosi Avel

Täname kõiki, kes meid aitasid, toetasid ning meie tegemistele kaasa elasid!

Laulame veel!

Anu Kaljusaar

Mäetaguse Põhikooli muusikaõpetaja

Noorte endi poolt loodud laulude vahetekstid olid siirad ja ilusad.

Oma mõtteid noorte laulupeost jagavad lastekoori lauljad.

Lucie-Marie Tamm

Roz Mariel Spiridonova

Roosi Avel

Täname kõiki, kes meid aitasid, toetasid ning meie tegemistele kaasa elasid!

Laulame veel!

Anu Kaljusaar