Rohelend Rakett69-ga 10. mai sekretar

9.mail Euroopa päeval osales meie kooli loodusteaduste huviringi võistkond roheideede võistluse Rohelend lõppvõistlusel Narvas. Ettevalmistus algas juba märtsis, kui huviringi õpilastele võistluse ideed tutvustasin ning uurisin, kas nad oleksid nõus võistlusest osa võtma. Kõigile pakkus võistlus huvi ning asusime ideed välja töötama. Protsess oli alguses pikk, keskkonnaprobleeme on palju ning keeruline oli valida, millest ja kuidas alustada. Mitmete ajurünnakute käigus sai valitud eesmärgiks tegeleda Alutaguse valla inimese keskkonnateadlikkuse tõstmisega läbi jäätmete vähendamise ja prügi sorteerimise põhimõtete tutvustamise. Esmalt tuli oma ideed tutvustada ja lahendusi selleks pakkuda eelvoorus, kuhu tuli kandideerimisavaldus saata. Kui see sai saadetud, jäime tulemusi ootama - igast Eesti piirkonnast pääses lõppvooru kolm parimat ideed. Aprilli alguses saime head uudised, et oleme valituks osutunud! Saime endale mentori ning asusime innukalt tööle oma idee arendamisel ja võimalike lahenduste välja töötamisega. Tegime igal nädalal palju tööd ning lõpuks kasvas välja meie roheidee, kuidas Alutaguse valla elanike keskkonnateadlikkust suurendada. Õpilaste idee on läbi prügisorteerimise juhendite uuendamise ning jäätmepunktide kaardistamise muuta prügisorteerimine inimestele lihtsamaks ja arusaadavamaks. Lisaks soovivad õpilased koostama hakata õppematerjale jäätmete vähendamisest, et noortele juba varakult neid põhimõtteid tutvustada ja neid keskkonnateadlikena kasvatada. Meie õpilased lükkavad koolis käima pilootprojekti oma idee katsetamiseks plaaniga jõuda selle süsteemiga ka ülejäänud valla asutustesse. Keskkonnateadlikkuse kasvatamiseks peavad õpilased sotsiaalmeediakontosid nimega @puhtam_maailm. Suur vaev tasus end ära, sest 9.mail lõppvõistlusel saavutasime Ida-Viru piirkonnas II koha. Palju õnne meie tegusatele õpilastele!

Loe ka: https://teadusstuudiod.ee/rohelend/

Loe ka: https://teadusstuudiod.ee/rohelend/