Uudised

Suvine pealinna õppelaager 14. august sekretar


Suvisest „Pealinna õppelaagrist“ Tallinnas võtsid osa ka Alutaguse maleva Mäetaguse kodutütred, kelle jaoks oli see esmakordne. Laagris oli kokku üle Eesti umbes 80 tüdrukut, kelle eesmärgiks oli õppida paremini tundma Eesti valitsusega seotud hooneid ja tegevusi ning kindlasti ka omavahel suhelda ja veidi aega veeta ka iseseisvalt Eesti pealinna tundma õppides. Külastasime Riigikogu, Stenbocki maja, kaitseliidu peastaapi, Kadrioru lossi, parki ja presidendi lossi. Traditsiooniliselt panime Metsakalmistule president K. Pätsi ja L. Meri hauale küünlad. Õppisime tundma erinevaid riigiasutusi, külastasime loomaaeda, vabaõhumuuseumit, Tallinna Teletorni, botaanikaaeda ja Bastioni käikusid. Meie tüdrukutele oli see väga huvitav ja vahva kogemus, sest kõik oli esmakordne ja põnev. 80 vormis kodutütart tekitas paljudes huvi, kes me oleme ja millega tegeleme. Kadrioru pargis kohtasime gruppi ameeriklasi, kellega vestlesime natuke pikemalt. Nii laste kui ka juhendajate jaoks oli laager õppimise ja puhkamise koht. Lastele meeldis laaris väga ja nad jäid juba uusi kohtumisi ootama.

Suvisest „Pealinna õppelaagrist“ Tallinnas võtsid osa ka Alutaguse maleva Mäetaguse kodutütred, kelle jaoks oli see esmakordne. Laagris oli kokku üle Eesti umbes 80 tüdrukut, kelle eesmärgiks oli õppida paremini tundma Eesti valitsusega seotud hooneid ja tegevusi ning kindlasti ka omavahel suhelda ja veidi aega veeta ka iseseisvalt Eesti pealinna tundma õppides. Külastasime Riigikogu, Stenbocki maja, kaitseliidu peastaapi, Kadrioru lossi, parki ja presidendi lossi. Traditsiooniliselt panime Metsakalmistule president K. Pätsi ja L. Meri hauale küünlad. Õppisime tundma erinevaid riigiasutusi, külastasime loomaaeda, vabaõhumuuseumit, Tallinna Teletorni, botaanikaaeda ja Bastioni käikusid. Meie tüdrukutele oli see väga huvitav ja vahva kogemus, sest kõik oli esmakordne ja põnev. 80 vormis kodutütart tekitas paljudes huvi, kes me oleme ja millega tegeleme. Kadrioru pargis kohtasime gruppi ameeriklasi, kellega vestlesime natuke pikemalt.

Nii laste kui ka juhendajate jaoks oli laager õppimise ja puhkamise koht. Lastele meeldis laaris väga ja nad jäid juba uusi kohtumisi ootama.