Rakett69 20. июня sekretar

Rakett69 õpihuvilaager toimus taaskord Mäetaguse Põhikoolis

Teist aastat järjest toimus Mäetaguse Põhikoolis Rakett69 teaduslaager. Suvevaheaja esimestel päevadel (14.-16.juuni 2023) oli kool täidetud teadushimuliste ja rõõmsate õpilastega, kes tulid saama „Rakett69“ saatega analoogset kogemust. Laagripäevad algasid meeskondliku soojendusega, järgnesid kaks ülesannet ja lõpuduell ning lõppesid päeva analüüsimise ja kokkuvõtetega.

Laagri juhendajaks oli Alutaguse valla haridus- ja noorsootööspetsialist. Laagris oli mõnus õhkkond, sest õpilased tahtsid laagris olla, võttes oma vaheajast aega, et kohale tulla, õppida ja avastada. Eriti üllatas, et õpilased võtsid ülesandeid tõsiselt ning isegi, kui ülesanne osutus raskeks, siis ikkagi viidi algatatu lõpuni. Suureks rõõmuks oli näha tegevust nautivaid õpilasi, nii mõnigi avanes positiivsemast küljest. Just selleks ongi vaja raamist välja tegevusi ka koolis, et näha päriselt õpilase sisse.

Rakett69 laager kannab endas mitmeid arendavaid aspekte, kattes peaaegu kõik 21. sajandi oskused. Lisaks silmaringi ja teadmiste pagasi laiendamisele õpetab laager ka efektiivse koostöö tegemist, ajalimiidiga ülesannetel aja planeerimist ja initsiatiivi võtmist, et erinevaid ideid ja lahendusi välja pakkuda. Samuti aitab ülesannete lahendamine õpilastel arendada kriitilist mõtlemist ja loovust. Näiteks inseneeria ülesannete puhul on vaja leida erinevaid originaalseid lähenemisviise ning samuti peavad ehitised ka püsti püsima.

Rakett69 õpihuvilaager toimus taaskord Mäetaguse Põhikoolis