Rakett69 õpihuvilaager 27. oktoober sekretar

Sügiskoolivaheajal, 25.,26. ja 27. oktoobril toimusid Mäetaguse Põhikoolis kaks õpihuvi laagrit. Teaduskeskus AHHAA ja Rakett69 Teadusstuudiote poolt ellu kutsutud ja loodud Rakett69 õpihuvi laagrite eesmärgiks on populariseerida teadust, pakkuda õpilastele avastamis- ja leiutamisrõõmu, kinnistada koolitundides õpitut läbi praktilise tegutsemine ja täita võimalikke õpilünki.

Samaaegselt toimus Mäetagusel nii noorema vanuseastme (1.-6.kl) kui ka vanema vanuseastme laager (7.-9.kl). Kokku osales laagrites 26 õpilast 1.-9.klassist. Iga laagripäev oli ülesehitatud kui telesaade. Õpilased olid jagatud võistkondadeks ning lahendasid erisuguseid ülesandeid. Nooremad lennutasid näiteks munadega kosmosekapsleid, ehitasid periskoope, sildu, torne ja heitemasinaid. Vanemad aga pidid muuseas ehitama autosid ja looma rakette ning toimetama elektri ja ajamõõtevahenditega.

Õpilaste päevad olid tihedad, kuid praktilised tegevused vaheldusid nii puhkepauside kui mängudega. Emotsioone pakkus laager kuhjaga. Õpilased said tunda nii suurt võidurõõmu kui pettumust, kogeda koostöö tugevaid ja nõrgemaid külgi. Kuid kindlasti said kõik õpilased targemaks, avardasid oma teadmisi ja oskusi nii sotsiaalses kui akadeemilises vallas ning said osa suurepärasest ja ainulaadsest kogemusest.

Suur-suur aitäh kõigile õpilastele, kes laagrites osalesid. Te olite tõesti tublid!!

Aitäh, Mäetaguse põhikooli toetav meeskond.

Laagrijuhendajad Karina Palloson ja Annika Kumar

Aitäh, Mäetaguse põhikooli toetav meeskond.

Laagrijuhendajad Karina Palloson ja Annika Kumar